Кагарлик

Вперше Кагарлик згадується у 1142 році під назвою Городець. Відомий з часів Київської Русі як поселення берендеїв (тюркське плем'я огузів). Пізніше згадується під іншою назвою — Ерлик. Спалений монголо-татарами і відновлений у другій половині XIV століття. На початку XVII століття - центр староства.

Городище

В 1644 році в місті зведена фортеця. До 1793 року Кагарлик належав польському графу Яну Яцеку Амору Тарнавському. Після приєднання у 1793 році Правобережної України до Росії Катерина II подарувала кагарлицький маєток із довколишньою земельною ділянкою загальною площею 23 160 десятин - Дмитру Прокоповичу Трощинському, який працював при дворі цариці стас-секретарем.

Наступним власником маєтку став київський губернатор М.І.Чертков. В Кагарлику Михайло Чертков звів церкву на честь святої кн. Ольги , школу, лікарню, цукровий завод.

Парк в Кагарлику

Парк – єдине що лишилося від колишнього маєтку Яна Тарновського.

В парку збереглися альтанка-ротонда 49.854663, 30.824866, побудована за часи Черткова та ковані ворота. Також є ставок Сажалка з острівцем. В парку налічується 113 різновидів дерев. На жаль, від палацу та статуй, які прикрашали парк нічого не лишилося. Більшість зі статуй була вивезена німецькими загарбниками у Німеччину.

На території парку встановлено пам’ятний знак про те, що на цій території було давньоруське місто Торчеськ. Кагарлик – одна з гіпотетичних локацій Торчеська.

Також памяткою природи на території парку - є дуб Гоголя.

В Кагарлику на 2008 рік зводилася церква святої Трійці на місці старої , побудованої ще за кошти Трощинських, знищеної за радянської влади.

Мітки: Київська область, городища, парки,